Wybieramy odpowiedni drapak dla kota

blog_2

Zapewne poznałeś niejednego posiadacza kota, który skarżył się na swojego zwierzaka, ponieważ zniszczył jego ulubiony mebel lub zasłony. Cóż, niestety kocie pazurki bywają zagrożeniem dla naszych cennych rzeczy, a kotki lubią drapać. Na szczęście istnieje idealne rozwiązanie, które skutecznie zapobiega takim wypadkom.

Drapak dla kota to świetne wyjście w zasadzie dla każdego, kto posiada niefrasobliwego sierściucha. Ten niezwykle prosty wynalazek szybko rozwiąże problemy zniszczonych mebli, a ty nie będziesz musiał więcej denerwować się na swojego przyjaciela.

Dlaczego warto nabyć drapak?
Zanim nakrzyczymy na biednego kociaka za podrapane rzeczy, pamiętaj, że w ten sposób ściera i dba on o swoje pazurki. Dodatkowo drapanie służy kotom do oznaczania swoich miejsc w przestrzeni domowej tak, żeby wszyscy byli pewni, że to ich teren. Nie chodzi tu o buntowniczą i niszczycielską naturę kota, po prostu gruczoły zapachowe umieszczone są na końcach łapek i w ten właśnie sposób kot wie, że to jest właśnie jego terenem i że jest tutaj bezpieczny. Dodatkowo drapanie to świetna okazja dla kotów, aby się trochę porozciągać, o czym warto pamiętać dobierając właściwą wielkość drapaka. Koty domowe, nie mają możliwości ostrzenia swych pazurków na drzewach, dlatego właśnie atakują meble. Jeśli pragniesz pozostawić swoje meble w stanie nienaruszonym, powinieneś zainwestować w drapak dla kota.

Jaki drapak kupić?
Wybierając drapak dla kota powinieneś pamiętać o paru ważnych czynnikach. Niezwykle istotna jest długość/wysokość kolumny, z której kot będzie korzystał i na której będzie się wyciągał. Dobry drapak powinien mieć co najmniej pół metra długości. Nie znaczy to jednak, że nie można kupić większego urządzenia, ponieważ im wyższy drapak, tym zwierzak ma więcej radości. Łączy się to z faktem, że koty uwielbiają przesiadywać w górnych partiach pomieszczeń. Ponadto warto zwrócić uwagę na wielkość i jakość legowiska, ponieważ może być tak, że kot będzie spędzać tam większość czasu. Dobrze więc zapewnić mu jak największą wygodę. Należy wziąć pod uwagę fakt, że chwiejne i mało stabilne drapaki będą skutecznie odstraszały kota od zabawy. Ceny takich drapaków zależą głównie od jakości i wielkości. Na rynku spotkasz cały szereg najróżniejszych drapaków takich, jak drapaki wieloelementowe, wysoko i szeroko rozbudowane. Pamiętaj jednak, że ich cena będzie proporcjonalna do stopnia rozbudowania. W Internecie można znaleźć proste drapaki od 20 złotych lub bardziej kreatywne z legowiskiem i tunelami już za 200 zł. Wszystko zależy od zasobności portfela właściciela i wielkości jego mieszkania.